Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa do pięknej i gościnnej Gminy Przyłęk położonej w południowo – wschodniej części województwa mazowieckiego w dorzeczu Wisły i jej dopływów Zwoleńki i Plewki. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby w niej zainwestować i zamieszkać lub po prostu ją poznać. Wspaniała przyroda, piękne krajobrazy, naturalne i nieskażone środowisko, życzliwi i otwarci ludzie – to niezaprzeczalne atuty naszej małej ojczyzny. Tylko ten, kto w niej mieszka, albo do niej zawita wie, że jest to miejsce szczególne, do którego zawsze chętnie się wraca. Życie toczy się tutaj zgodnie z rytmem pór roku. Latem można skosztować słodkich truskawek
i malin a jesienią nazbierać grzybów. Tutaj można zwolnić tempo, poddać się urokom malowniczych krajobrazów. W „Rezerwacie Borowiec” można spotkać żółwia błotnego.
Dysponujemy bazą noclegową w gospodarstwach agroturystycznych serwujących kuchnię regionalną. Gmina leży na trasie wiodącej ze Zwolenia, gdzie mieści się Nekropolia Rodu Kochanowskich do Janowca i dalej do przeprawy promowej w kierunku Kazimierza Nad Wisłą. Nie rozczarują się naszą Gminą amatorzy aktywnych form wypoczynku, pieszych i rowerowych wycieczek, wędkarze i grzybiarze.
Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Posiadamy 3 ogólnodostępne wielofunkcyjne boiska sportowe: w Babinie, Łaguszowie oraz Przyłęku. Dodatkowo przy PG w Przyłęku można poćwiczyć wFitness Parku zsiłownia na świeżym powietrzu.
Na przyłęckiej ziemi znajdują się cenne i ciekawe zabytki architektury sakralnej oraz miejsca pamięci, które warto poznać i zobaczyć.
Miejsca pamięci z II wojny światowej:
- płyta pomnika pilota kpt. Tadeusza Sędzielewskiego zestrzelonego 7.IX.1939 r. nad miejscowością Zamość Nowy- cmentarz parafialny w Łagowie
- pomnik niepodległości z 1928 r. przy kościele parafialnym w Przyłęku
- pomnik pomordowanych 19. XII. 1942 w Mszadli Nowej.
Zabytki sakralne:
- kościół parafialny pw. Św. Floriana w Łagowie z 1863 roku
- kaplica pw. Św. Zofii w Grabowie nad Wisłą
- kapliczka przydrożna w Mszadli Dolnej.
W centralnej części gminy – w miejscowości Przyłęk znajduje się siedziba władz samorządowych oraz poczta, ośrodek zdrowia, biblioteka. Pod względem administracyjnym gmina podzielona jest na 30 sołectw. Władze gminy dużą wagę przywiązują do kultywowania tradycji regionu oraz rozwoju kultury. Działa tu pięć Kół Gospodyń Wiejskich w Grabowie nad Wisłą, Łaguszowie (Łaguszowianki i Korzenie), Mierziączce i Rudkach. W roku 2015 powstał nowy wielofunkcyjny obiekt Gminnej Biblioteki Publicznej w Przyłęku, gdzie można wypożyczyć najnowsze pozycje książkowe, wziąć udział w zajęciach dla dzieci i młodzieży i seniorów oraz zorganizować konferencję.
Na terenie gminy ze względu na jej rolniczy charakter nie ma zlokalizowanych dużych zakładów przemysłowych, jednak jest kilka mniejszych przedsiębiorstw związanych z branżą spożywczą oraz usługową.
Do cyklicznych imprez na terenie Gminy Przyłęk należy Festyn rodzinny „Przyłęk nasza ziemia” organizowany corocznie w ostatnią niedzielę lipca.